Odnawialne Źródła Energii – Osiedle Pruszkowska

Aktualności Aktualności Ferryman Development

Odnawialne źródła energii to przyszłość w budownictwie mieszkaniowym. W naszym osiedlu stosujemy się do zasady pozyskiwania energii ze środowiska, oraz używania niskoemisyjnych paliw, takich jak gaz. Wszystkie budowane przez nas domy wyposażone są w dwufunkcyjne kotły gazowe wysokiej klasy, co pozwala nie tylko bezemisyjnie ogrzać dom i wodę, ale także obniża koszty eksploatacji budynku.

Pozyskiwanie energii ze środowiska, to ważny punkt naszej inwestycji. Dbając o środowisko, dbamy o nasze wspólne dobro. Odnawialne źródła energii to również dbałość o domowy budżet.

Panele fotowoltaiczne są całkowicie odnawialnym źródłem energii, które przetwarza energię słoneczną w elektryczną. Standardowa moc paneli stosowanych w naszej inwestycji to 2,2 kWp. Istnieje również możliwość rozbudowania systemu pozyskiwania energii słonecznej. W wersji dodatkowej panele fotowoltaiczne mogą osiągnąć moc nawet 5,9 kWp.

Wykorzystanie darmowego światła słonecznego sprawi, że rachunki za prąd będą zauważalnie niższe, a do atmosfery nie zostanie wyemitowany dwutlenek węgla i ani żadne inne szkodliwe gazy cieplarniane.

Dodatkowo proponujemy także montaż pompy ciepła, która wykorzystuje naturalną energię cieplną do podgrzewania wody w całym domu.

Naszym klientom umożliwiamy również skorzystanie z systemu rekuperacji ciepła, który polega na odzyskiwaniu energii z zanieczyszczonego powietrza. Metoda rekuperacji obniża dodatkowo koszty ogrzewania, a co nie mniej ważne oczyszcza powietrza, które wypełnia nasz dom.